ایمنی و توانایی یک راه براي عبور دادن تعداد کافی خودرو با حداقل تأخیر و ایجاد ناراحتی براي استفاده‌کنندگان به نظم و ترتیب جریان آمد و شد بستگی دارد. در صورتی این نظم را می‌توان در جاده و خیابان حاکم گردانید که علائم، رانندگان را بطور دقیق و صحیح راهنمایی کنند. نصب علائم واضح و موثر از جمله ضرورت‌هاي مهندسی راه و ترافیک به منظور بهره‌وري مناسب از راه‌هاي موجود کشور محسوب می‌شود. کاربرد علائم باید توسط اصول هندسی که بر اساس مطالعات دقیق در مورد عوامل بسیار مانند: جریان آمد و شد، مقدار سرعت،تعداد تصادفات و … تأیید شده است انجام شود.

علایم افقی چنان‌چه از نامشان بر می‌آید علائمی هستند که بر سطح راه رسم یا نصب می‌شوند و در صورتی که از سوی مخاطبین رعایت شوند، کارایی بسیار بالایی دارند.متأسفانه در کشور ما علائم افقی چندان جدی گرفته نمی‌شوند و گویا جنبه قانونی ندارند. در حالی که از لحاظ مقررات عبور و مرور فرقی میان علائم افقی و عمودی نیست. علائم افقی ویژگی‌های مثبتی دارند که عبارتند از:هزینه کم، اجرای آسان و قابلیت جابه‌جایی.

پروژه های شرکت در زمینه علایم افقی و عمودی

«خط سفید»، اصلی‌ترین پروژه مدیریت شهری به منظور نظم‌بخشی ترافیک، که به صورت هماهنگ در مناطق 22گانه تهران اجرا شد. مهندسین مشاور ایمن تردد، مسئول آماده سازی زیر ساخت‌های لازم، جهت ایجاد نظم و انضباط در جریان ترافیک در منطقه 16 شهرداری تهران بوده است.

قابل توجه کارفرمایان محترم جهت تهیه رایگان پروپزال خدمات مطالعاتی، کلیک کنید